Koalicja na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji

Koalicja na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji

Niezmiernie miło nam poinformować, iż Centrum 24 Opieka zostało członkiem zrzeszenia “Koalicja na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji” 💙

W związku z tym stosujemy się do zasad i reguł, wyznaczonych przez stowarzyszenie. Koalicja na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji nie tylko dba o świadczenie rekrutacji na najwyższym poziomie, ale i wspiera w kwestii edukacji.

Zasady członków Koalicji na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji:

Komunikujemy się z kandydatami.

Przede wszystkim udzielamy informacji zwrotnej kandydatom na przesłane aplikacje i informujemy ich o tym, na jakim etapie procesu rekrutacyjnego się znajdują.

Jesteśmy otwarci na kontakt z kandydatem.

Kandydat ma możliwość przesłania nam swoich zapytań i jest świadomy, kto jest jego partnerem po drugiej stronie procesu rekrutacji.

Jesteśmy rzetelni, profesjonalni i zaangażowani w relację z kandydatem.

Rzetelnie przygotowujemy się do kontaktu z kandydatem, także podczas rozmowy rekrutacyjnej. Traktujemy go jak szansę dla naszej firmy. W związku z tym dbamy o dobre relacje.

Dbamy o dobry przepływ informacji w firmie.

Niewątpliwie troszczymy się o to, by informacje na temat rekrutacji i kandydatów były sprawnie przekazywane w firmie zarówno do, jak i od kierowników liniowych.

Dbamy o to, by kandydat miał łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych informacji na temat procesu rekrutacji.

Na stronie internetowej znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące procesu rekrutacji, w tym jej przebiegu.

Dbamy o to, by oferty pracy były jasno sformułowane.

Przygotowując ofertę pracy, zamieszczamy w niej konkretne informacje na temat danego stanowiska i oczekiwań wobec kandydata.

Dbamy o poufność i bezpieczeństwo danych kandydatów.

Wykorzystujemy technologie i procesy, które zapewniają maksymalną ochronę danych osobowych kandydatów.

Stale podnosimy kompetencje w zakresie zarządzania procesami rekrutacji oraz dzielimy się wiedzą z zakresu dobrych praktyk w tej dziedzinie.

Na bieżąco śledzimy informacje na ten temat, bierzemy udział w dyskusjach i wszelkiego rodzaju spotkaniach, a także zbieramy przykłady ciekawych rozwiązań, które można wdrożyć w firmach. Promujemy zasady przyjaznej rekrutacji w firmie i w środowisku rekruterów.

Szanujemy kandydatów.

Dlatego dbamy o to, by w procesie rekrutacji nie pojawiły się treści i zachowania dyskryminujące oraz bierzemy pod uwagę zaangażowanie czasowe kandydatów.

Więcej na temat stowarzyszenia “Koalicja na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji”:

 https://przyjaznarekrutacja.pl/

Koalicja na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji