Praca za granicą – czy warto wyjechać do Niemiec?

Praca za granicą – czy warto wyjechać do Niemiec?

Wiele osób zastanawia się czy praca za granicą w 2021 się opłaca. Wątpliwości budzą przede wszystkim kwestie organizacyjne, transport, zaufanie do pracodawcy na miejscu, zakwaterowanie, a także sytuacja epidemiologiczna. 

 

Czy warto zatem wyjechać do pracy do Niemiec?

My uważamy, że WARTO.

Jednym z najważniejszych czynników decydujących o opłacalności pracy za granicą jest oczywiście atrakcyjne wynagrodzenie. Jadąc przez polską agencję warto rozważyć możliwość wypłaty w euro. Aktualna sytuacja gospodarcza destabilizuje walutę PLN na rynku międzynarodowym, a wypłata i odkładanie oszczędności w zagranicznej walucie może się okazać bezpieczniejszym rozwiązaniem.

Drugim kluczowym aspektem jest sposobność nauki niemieckiego. Nawet najbardziej zdeterminowane osoby nie nauczą się języka obcego bez jego używania. Wyższe kompetencje językowe nie tylko sprawią, że będziesz mieć szerszy zasięg geograficzny w poszukiwaniu nowej pracy. Otworzysz sobie także drzwi do kariery w polskich korporacjach, współpracujących z niemieckimi.

Wyjazd za granicę do pracy to także niepowtarzalna okazja do poznania obcej kultury. Lokalna tradycja, regionalne specjały, zabytki i muzea – to wszystko czeka na osoby, które odważą się opuścić ojczyznę i spróbować czegoś nowego! Zachęcamy do zapoznania się z naszą podstroną, gdzie znajdziecie miejsca, które warto zobaczyć w Niemczech – KLIK.

Istotną kwestią jest organizacja transportu. W przypadku braku możliwości dotarcia na miejsce własnym środkiem transportu, można skorzystać z autobusów, pociągów lub usług przewoźników organizujących przejazd od drzwi do drzwi np. Mati-Bus czy Marecki-Tour.

Kwestią problematyczną może okazać się organizacja zakwaterowania. Noclegi pracownicze w swojej ofercie posiada strona BOOKING. Niestety, nierzadko zdarza się, że zdjęcia dalece rozmijają się z rzeczywistością. Warto zatem zdecydować się na ofertę pracy z zakwaterowaniem zorganizowanym przez pracodawcę. 

W obecnych czasach przy wyjeździe za granicę, zobowiązani jesteśmy do dodatkowych czynności związanych z sytuacją epidemiologiczną. Przed przekroczeniem granicy, konieczne jest wykonanie badań w kierunku Covid-19. W zależności od oferty pracy, badanie należy wykonać wskazaną przez pracodawcę metodą.

 

Czy warto zatem wyjechać do pracy za granicę podczas pandemii? 

Odpowiedź nie jest jednoznaczna, zważając na charakter pracy i ryzyko zakażenia. Pracując jako opiekun osoby starszej w Niemczech wyjazd może okazać się świetną alternatywą dla izolacji społecznej. Państwa, chcąc przeciwdziałać epidemii, ograniczają swobodę i rekomendują pozostawanie w domach. Warto zatem spędzić ten czas na pracy wyłącznie w towarzystwie seniora, zamiast ryzykować pracą w fabryce (gdzie ryzyko zakażenia jest dużo wyższe).

Zdajemy sobie sprawę, iż wyjazd za granicę do pracy może okazać się skomplikowany, dlatego zachęcamy do współpracy z naszą agencją Centrum 24 Opieka. Kompleksowo organizujemy wyjazdy do pracy do Niemiec dla opiekunów osób starszych. Gwarantujemy także opiekę koordynatorów na miejscu oraz transport od drzwi do drzwi, dzięki rozbudowanej współpracy z różnymi przewoźnikami. 

Praca za granicą

Słowa kluczowe: gdzie do pracy za granicę 2020, wyjazd za granicę do pracy forum, agencja pracy za granicą, gdzie najlepiej wyjechać do pracy za granicę, praca za granicą jak wygląda, bezpieczna praca za granicą, praca za granicą